Aktualności

Nowa świąteczna iluminacja znów rozbłyśnie w Warszawie 1 grudnia

Mieszkańcy i turyści w tym roku jeszcze bardziej zachwyci nowa iluminacja stolicy. W świątecznym rankingu najpiękniej oświetlonych stolic świata, Warszawa znalazła się w gronie 10 najpiękniej udekorowanych miast na świecie. Wzdłuż Traktu Królewskiego powstał świetlny szlak o długości 20 km, który zaczyna się na Nowym Mieście i wiedzie przez Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, Plac na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie a kończy się w Wilanowie. Serdecznie zapraszamy na wieczorne zwiedzanie stolicy. 
Myślę, że zdjęcia na facebooku bedą najlepszym dowodem i zachęcą Państwa do odwiedzenia naszego miasta w okresie świątecznym
https://www.facebook.com/warsawtripsbiuroprzewodnikow/photos/pcb.1798956233676034/1798953200343004/?type=3&theater

Prawobrzeżna Warszawa ma swoje muzeum. Długo oczekiwane Muzeum Warszawskiej Pragi wreszcie funkcjonuje

W dniu 19 września 2015 pierwsi goście mogli zwiedzić bardzo ciekawą wystawę prezentującą historię warszawskiej Pragi. Warto dodać, że Muzeum Warszawskiej Pragi jest pierwszym w historii miasta muzeum zlokalizowanym na prawym brzegu Wisły, a budynek w którym się mieści, należy do najstarszych zachowanych obiektów mieszkalnych  na tym terenie.
Wystawa stała obejmuje część parteru, dwie kondygnacje naziemne i piwnicę budynku A, parter i piwnice wraz z łącznikiem budynku B oraz wewnętrzny dziedziniec. Oprócz wystawy stałej w budynkach od ulicy Targowej będzie działał muzealny sklep oraz kawiarnia z zewnętrznym ogródkiem. Dziedziniec, na którym znajdzie się między innymi 200-kilogramowa figura niedźwiedzia nawiązująca do charakterystycznych praskich misiów widocznych przy wjeździe na Pragę al. Solidarności, ma pełnić rolę miejsca spotkań i swobodnego spędzania czasu. Taras muzeum ze swoją roślinnością pozwala na spojrzenie na Pragę z nowej perspektywy i chwilę oddechu. Myślę, że warto odwiedzić to miejsce.

Fascynujacy świat pająków i skorpionów

Po spektakularnych sukcesach w muzeach przyrodniczych w całej Europie, wystawa pt. Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów zawiatała do Warszawy. Można ją odwiedzać codzienne na Pl. Defilad 1 w PKiN. Pośród ponad 40 żywych okazów prezentowanych na wystawie, zobaczycie najbardziej jadowietego pająka świata "Czarną Wdowę" oraz największego "Goliata Olbrzymiego".Bogate opisy i tablice informacyjne pozwalają poznać te stworzenia i ich ważną rolę jaką pełnią w świecie przyrody. 

Muzeum Katyńskie w Warszawie otwarte

Od dnia 3 października 2015 r. Muzeum Katyńskie zostało otwarte dla zwiedzajacych. Muzeum Katyńskie to pierwsza w świecie placówka dokumentująca zbrodnie katyńską popełnina na 22 tysiącach więźniów i jeńców przetrzymywanych w sowieckich obozach i więzieniach.
Muzeum jest czynne codziennie oprócz poniedziałku i wtorku. Darmowe zwiedzanie z przewodnikiem jest możliwe po uprzednim telefoniczym 
bądź mailowym zgłoszeniu. 

Taras widokowy na lotnisku F. Chopina już otwarty

Po modernizacji Terminala na Lotnisku Chopina w Warszawie taras widokowy jest dostępny dla wszystkich chętnych bez dodatkowej kontroli bezpieczeństwa, otwarty codziennie i bezpłatny. Wycieczka na taras z niepowtarzalnym widokiem na startujące i lądujące samoloty jest ogromną atrakcją, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz dla turystów polskich i zagranicznych. Ja polecam to miejsce szczególnie dzieciom.

Poradnik zwiedzania Warszawy

Dziś w Warszawie przeszłość harmonijnie współgra z teraźniejszością. W panoramie miasta nadal dominuje monumentalny Pałac Kultury i Nauki, ale miejsce otaczających budynek sztampowych, betonowych bloków zajęły nowoczesne wieżowce.

Dowiedz się więcej